Příběhy z čajové plantáže aneb Čaj o páté

Jste milovníci přítomného okamžiku a příjemných chvilek, které patří vám a vašemu šálku či kalíšku ? Pak pro vás bude naše odpočinková přednáška to pravé. Tématem totiž bude ČAJ a vnímat ho budeme všemi smysly.

Zabrouzdáme do historie pěstování a přípravy čaje, povíme si o jednotlivých druzích čaje a zaměříme se hlavně na ten pravý zelený. Vysvětlíme si, jaký vliv má zelený čaj na zdraví z hlediska čínské medicíny a také jaké jsou základní rozdíly mezi účinky kávy a zeleného čaje na organismus a jaké má čaj oproti kávě výhody. (Milovníkům kávového kofeinového opojení hrozí, že přejdou na čaj ! :)
Ukážeme si, jak se čaj správně připravuje, dozvíme se, jaké jsou rozdíly mezi japonskými a čínskými čaji. Svou chvilku v našem programu bude mít i módní matcha a některé druhy léčivých bylin z Japonska i Číny. (Znáte třeba Jiaogulan - pětilistý ženšen ? )

Těšit se můžete nejen na zajímavé povídání o čajích, ale také na ochutnávky různých druhů kvalitních klasických i bylinných čajů a chybět nebudou ani čajové koláčky.

Vstup : 180 Kč

Předprodej vstupenek ve V.bistru od 1.5. Vstupenky je možné rezervovat ve zprávě, komentáři nebo na emailu hana.pavlickova@bioobchod.cz.

Termín: 
Pondělí, Květen 23, 2016 - 17:00